FORTUM POWER CUP -TURNAUKSEN PELAAJALAINA

Fortum Power Cup -turnaukseen tehtävä erillinen pelaajalaina toimii seuraavin edellytyksin:

  • turnauksessa voi joukkuetta kohden olla korkeintaan kaksi (2) kyseisen ikäluokan lainapelaajaa
  • kauden 2016-2017 voimassa olleet oman ikäluokan kaksoisedustukset lasketaan yllä mainittuihin kahteen lainapelaajamäärään
  • Ikäluokkaa nuorempien pelaajien Powerin pelaajalainalla ja kaksoisedustuspelaajien määrällä ei ole rajoituksia.
  • pelaaja ei voi siirtyä toisen seuran joukkueeseen pelaamaan Fortum Power Cupissa, jos hän on pelannut oman seuran saman sarjatason joukkueessa, joka osallistuu Fortum Power Cupiin.
  • pelaaja voi Fortum Power Cupissa edustaa vain yhtä seuraa (poikkeuksena kaudenaikaiset 2-edustukset)
  • seurojen tulee sopia pelaajalainasta keskenään erillisellä Fortum Power Cupin pelaajalainasopimuksella
  • pelaajalaina tulee merkitä omaan kohtaan pelaajaluettelointilomakkeeseen

Pelaajalainoja varten tulee olla kummankin seuran ko. joukkueen valmentajan/johdon hyväksyntä. Hyväksytyt pelaajalainat voidaan kumota, jos lähtöseurasta ilmoittautuu myöhemmin saman ikäluokan joukkue, jossa pelaaja voisi pelata.

Pelaajalaina on maksuton. Hyväksytyt pelaajalainat julkaistaan näillä sivuilla.

Pelaajalainahakemuksia voi tehdä 23.5. asti.

Lisätiedot ja muut tiedustelut Jari Lankinen, jari.lankinen(at)lentopalloliitto.fi, p. 040 131 2454

Hyväksytyt pelaajalainat

Pelaajan Nimi Pelaajan syntymäaika Sarja Lähtöseura Tuloseura
Suorsa Veeti 20.1.2006 E-pojat Kurikan Ryhti Oulunsalon Vasama
Lahti Emilia 30.3.1999 A-tytöt Oriveden Ponnistus Vammalan Lentopallo
Tuominen Jasmin 19.1.2000 (B-ikäinen) A-tytöt LP Vampula Vammalan Lentopallo
Kokemäki Essi 13.5.2000 (B-ikäinen) A-tytöt LP Vampula Vammalan Lentopallo
Kauhanen Mirja 4.4.2001 B-tytöt PuMa Volley Blues Volley
Marttila Eemi 18.5.2009 (F-ikäinen) E-pojat Tsemppisarja Maskun Kataja Littoisten Työväen Urheilijat
Perkiö Heini 28.7.2005 D-tytöt Tsemppisarja Ylihärmän Junkkarit Kortesjärven Järvi-Veikot
Ylinen Vilja 7.2.2004 D-tytöt Tsemppisarja Ylihärmän Junkkaritt Kortesjärven Järvi-Veikot
Janina Moisander 21.6.1999 A-tytöt Koijärven Kunto Vammalan Lentopallo
Niemi Valtteri 1.12.2002 C-pojat Supersarja Virtain Veikot Vilppulan Tähti
Saarinen Niko 10.5.2004 D-pojat Tsemppisarja Vilppulan Tähti Korpilahden Pyrintö
Kesänen Sini 6.11.2000 B-tytöt Supersarja Leppävirran Viri JyväsLentis
Vauhkonen Jenna 17.7.2000 B-tytöt Supersarja Leppävirran Viri Varkauden NMKY
Jakovlev Ida 25.7.2003 C-tytöt Tsemppisarja Leppäveden Leppä Petäjäveden Petäjäiset
Timonen Jani 4.2.2001 B-pojat Supersarja Oulunsalon Vasama Kempeleen Lentopallo
Tankka Milla 20.1.2001 B-tytöt Tsemppisarja Nurmon Jymy Jalasjärven Jalas
Ryödi Ninni 17.9.2001 B-tytöt Tsemppisarja Kauhajoen Karhu Jalasjärven Jalas
Vatola Verneri 12.5.1998 A-pojat Salon Viesti Lounaisen Dynamo
Aikio Saana 14.4.2000 B-tytöt Tsemppisarja Lapin Sudet Oulunsalon Vasama
Alatorvinen Juulia 13.3.2001 B-tytöt Tsemppisarja Lapin Sudet Oulunsalon Vasama
Holmberg Suvi 17.9.2003 (C-ikäinen) B-tytöt Tsemppisarja Lapin Sudet Oulunsalon Vasama
Vakkilainen Reeta 29.7.2002 (C-ikäinen) B-tytöt Tsemppisarja Lapin Sudet Oulunsalon Vasama
Engelberg Jarkko 26.4.2001 B-pojat Supersarja Tähti-Volley Napapiirin Palloketut
Willman Tuukka 8.4.2000 B-pojat Supersarja Tähti-Volley Napapiirin Palloketut
Ylönen Kimmo 2.5.2001 B-pojat Supersarja Pielaveden Sampo Kauhavan Visa
Juvakka Juho 24.8.2002 C-pojat Supersarja Virtain Veikot Vilppulan Tähti
Kontkanen Laura 8.7.1997 A-tytöt Naarasleijonat Outokummun Partio
Rapakko Eemeli 10.4.2007 E-pojat Tsemppisarja Lapin Sudet Rautalammin Urheilijat
Hyytiäinen Lauri 26.5.2002 (C-ikäinen) B-pojat Tsemppisarja Humppilan Yri Ypäjän Yllätys
Boricheva Anastasia 9.12.1997 A-tytöt Pieksämäen Tsemppi-82 Savonlinnan Ajo
Paloniemi Arttu 30.5.2011 F-pojat Tsemppisarja Vesilahden Visa Lempäälän Jyry
Lindström Martta 14.10.1998 A-tytöt Karhulan Veikot juniorit Outokummun Partio
Porttikivi Verneri 9.2.2008 (F-ikäinen) E-pojat Tsemppisarja A-Volley Lempäälän Jyry
Korhonen Elsa 10.10.2009 F-tytöt Tsemppisarja Puijo Wolley juniorit Vesannon Urheilijat
Rastamo Aleksander  12.10.2000 B-pojat Supersarja Korian Ponsi Haminan Arsi
Rasinperä Miro 3.10.1999 A-pojat Kauhavan Wisa Alahärmän Kisa
Mäkinen Jere 27.7.1999 A-pojat Napapiirin Palloketut Salon Viesti
Kannala Kerttu 14.4.2003 C-tytöt Supersarja Tornion Lentis-88 Woman Volley
Rajala Anna 9.4.2003 C-tytöt Supersarja Kuusamon Pallokarhut Woman Volley
Nikkinen Veeti 30.5.2002 C-pojat Supersarja Virtain Veikot Vilppulan Tähti
Alava Paavali 3.1.1999 A-pojat Puijo Wolley Juniorit Pielaveden Sampo
Kauppinen Veera 27.8.2000 B-tytöt Supersarja Puijo Wolley Juniorit Kuhmon Kiva-Lentis
Kivivuori Nea 15.4.2000 B-tytöt Supersarja Puijo Wolley Juniorit Kuhmon Kiva-Lentis
Kinnunen Aapo 25.6.2003 C-pojat Supersarja Laihian Luja Vaasan Kiisto
Järvi Eetu 24.9.2003 C-pojat Supersarja Laihian Luja Vaasan Kiisto

Tilaa uutiskirje

Uutiskirjeemme ilmestyy sähköpostiisi kerran kuussa. Sen tilaus on maksutonta, ja voit perua sen koska tahansa.