Maailman suurin junnulentisturnaus 6.-9.6.2019

Twitter Instagram Facebook Youtube
 
Pelaajalainahakemus

POWER CUP -TURNAUKSEN PELAAJALAINA

Power Cup -turnaukseen tehtävä erillinen pelaajalaina toimii seuraavin edellytyksin:

  • turnauksessa voi joukkuetta kohden olla korkeintaan kaksi (2) kyseisen ikäluokan lainapelaajaa
  • kauden 2018-2019 voimassa olleet oman ikäluokan kaksoisedustukset lasketaan yllä mainittuihin kahteen lainapelaajamäärään
  • Ikäluokkaa nuorempien pelaajien Power Cupin pelaajalainalla ja kaksoisedustuspelaajien määrällä ei ole rajoituksia.
  • pelaaja ei voi siirtyä toisen seuran joukkueeseen pelaamaan Power Cupissa, jos hän on pelannut oman seuran saman sarjatason joukkueessa, joka osallistuu Power Cupiin.
  • pelaaja voi Power Cupissa edustaa vain yhtä seuraa (poikkeuksena kaudenaikaiset 2-edustukset)
  • seurojen tulee sopia pelaajalainasta keskenään erillisellä Power Cupin pelaajalainasopimuksella
  • pelaajalaina tulee merkitä omaan kohtaan pelaajaluettelointilomakkeeseen

Pelaajalainoja varten tulee olla kummankin seuran ko. joukkueen valmentajan/johdon hyväksyntä. Hyväksytyt pelaajalainat voidaan kumota, jos lähtöseurasta ilmoittautuu myöhemmin saman ikäluokan joukkue, jossa pelaaja voisi pelata.

Pelaajalaina on maksuton. Hyväksytyt pelaajalainat julkaistaan näillä sivuilla.

Pelaajalainahakemuksia voi tehdä 23.5. asti.

Lisätiedot ja muut tiedustelut Jari Lankinen, jari.lankinen(at)lentopalloliitto.fi, p. 040 131 2454

Hyväksytyt pelaajalainat

Pelaajan nimi Sarja Tuloseura Lähtöseura
Miro Rasinperä A-pojat Alahärmän Kisa Kyyjärven Kyky
Ville Tuki A-pojat Humppilan Yri Loimaan Jankko
Suvi Palolahti A-TYTÖT Jalasjärven Jalas Nurmon Jymy
Tiia Pesonen A-Tytöt Mikkelin Passarit Kokkolan Tiikerit
Iita-Mari Kähkönen A-tytöt Puijo Wolley Juniorit Kuhmon Kiva
Jutta Heikkinen A-tytöt Puijo Wolley Juniorit Kuhmon Kiva
Matias Asp B pojat tsemppisarja Oulun Kisko PuMa
Antti Kalo BP tsemppi Haminan Arsi Puma Volley
Eetu Ahonen B-pojat Supersarja Jyväslentis (JyLe) Vilppulan Tähti
Antti Kalo B-pojat tsemppisarja Haminan Arsi PuMa Volley
Emmi Paavilainen BT tsemppi Haminan Arsi Valkealan Kajo
Saana Hantula B-tytöt Alahärmän Kisa Kuortaneen Lentopallo
Inkaliina Kähkönen B-tytöt kilpasarja Sotkamon Jymy Haukiputaan Heitto
Tiia Heikkinen B-tytöt kilpasarja Sotkamon Jymy Haukiputaan Heitto
Kiia Heikkinen B-tytöt kilpasarja Sotkamon Jymy Haukiputaan Heitto
Salla Ryhänen B-tytöt tsemppisarja Turun Urheiluliitto Uimaharjun Kari
Jenni Mähönen B-tytöt tsemppisarja Turun Urheiluliitto Uimaharjun Kari
Teemu Talvitie C-pojat kilpasarja Puma-Volley Vihdin Lentopallo
Aapeli Paananen C-pojat kilpasarja Puma-Volley Vihdin Lentopallo
Kalle Kemppainen C-pojat tsemppisarja KempeLe Kajaanin Kuohu
Toivo Karttunen C-pojat tsemppisarja Karkkilan Pojat VanLe/BV
Emma Keronen C-tytöt supersarja Joen Juju, C1 joukkue Outokummun Partio
Elsa Merivirta C-tytöt tsemppisarja Perniön Sisu Someron Pallo
Emilia Muukkonen D supersarja Savonlinnan Ajo Parikkalan Urheilijat
Sanni Uotila F-tsemppisarja NALE Puma
Seela Liukko F-tsemppisarja NALE Puma

Kumppaneiden bannerit

Pääyhteistyökumppanit

LähiTapiola 2 Visit Rovaniemi Lapin Kansa Santasport

Tilaa uutiskirje

Uutiskirjeemme ilmestyy sähköpostiisi kerran kuussa. Sen tilaus on maksutonta, ja voit perua sen koska tahansa.

Tilaa