Maailman suurin junnulentisturnaus 6.-9.6.2019

Twitter Instagram Facebook Youtube

POWER CUP -TURNAUKSEN PELAAJALAINA

Power Cup -turnaukseen tehtävä erillinen pelaajalaina toimii seuraavin edellytyksin:

  • turnauksessa voi joukkuetta kohden olla korkeintaan kaksi (2) kyseisen ikäluokan lainapelaajaa
  • kauden 2018-2019 voimassa olleet oman ikäluokan kaksoisedustukset lasketaan yllä mainittuihin kahteen lainapelaajamäärään
  • Ikäluokkaa nuorempien pelaajien Power Cupin pelaajalainalla ja kaksoisedustuspelaajien määrällä ei ole rajoituksia.
  • pelaaja ei voi siirtyä toisen seuran joukkueeseen pelaamaan Power Cupissa, jos hän on pelannut oman seuran saman sarjatason joukkueessa, joka osallistuu Power Cupiin.
  • pelaaja voi Power Cupissa edustaa vain yhtä seuraa (poikkeuksena kaudenaikaiset 2-edustukset)
  • seurojen tulee sopia pelaajalainasta keskenään erillisellä Power Cupin pelaajalainasopimuksella
  • pelaajalaina tulee merkitä omaan kohtaan pelaajaluettelointilomakkeeseen

Pelaajalainoja varten tulee olla kummankin seuran ko. joukkueen valmentajan/johdon hyväksyntä. Hyväksytyt pelaajalainat voidaan kumota, jos lähtöseurasta ilmoittautuu myöhemmin saman ikäluokan joukkue, jossa pelaaja voisi pelata.

Pelaajalaina on maksuton. Hyväksytyt pelaajalainat julkaistaan näillä sivuilla.

Pelaajalainahakemuksia voi tehdä 23.5. asti.

Lisätiedot ja muut tiedustelut Jari Lankinen, jari.lankinen(at)lentopalloliitto.fi, p. 040 131 2454

Hyväksytyt pelaajalainat

Pelaajan nimi Sarja Tuloseura Lähtöseura
Juuso Simola A-pojat Humppilan yri Keimolan kaiku
Oskar Bodman A-Pojat Kokkolan Tiikerit Napapiirin Palloketut
Tuomas Siermala A-pojat Kokkolan Tiikerit Himangan Urheilijat
Miro Rasinperä A-pojat Alahärmän Kisa Kyyjärven Kyky
Ville Tuki A-pojat Humppilan Yri Loimaan Jankko
Suvi Palolahti A-TYTÖT Jalasjärven Jalas Nurmon Jymy
Tiia Pesonen A-Tytöt Mikkelin Passarit Kokkolan Tiikerit
Iita-Mari Kähkönen A-tytöt Puijo Wolley Juniorit Kuhmon Kiva
Jutta Heikkinen A-tytöt Puijo Wolley Juniorit Kuhmon Kiva
Matias Asp B pojat tsemppisarja Oulun Kisko PuMa
Ella Laitinen B tytöt super Levi B1 Vanmky
Viivi Riihimäki B tytöt super LeVi B1 Puijo Wolley Juniorit
Antti Kalo BP tsemppi Haminan Arsi Puma Volley
Eetu Ahonen B-pojat Supersarja Jyväslentis (JyLe) Vilppulan Tähti
Jonatan Rantanen B-pojat Supersarja Virtain Veikot Vammalan Lentopallo
Antti Kalo B-pojat tsemppisarja Haminan Arsi PuMa Volley
Siiri Kanerva BT tsemppi (C-ikäinen) Haminan Arsi Valkealan Kajo
Emmi Paavilainen BT tsemppi (C-ikäinen) Haminan Arsi Valkealan Kajo
Veera Pillikko BT tsemppi Kyyjärven Kyky Vilppulan Tähti
Ella Laitinen BT-supersarja Leppävirran Viri Varkauden NMKY
Veera Honkanen B-tytöt Maskun Kataja Kuortaneen Lentopallo
Saana Hantula B-tytöt Alahärmän Kisa Kuortaneen Lentopallo
Inkaliina Kähkönen B-tytöt kilpasarja (C-ikäinen) Sotkamon Jymy Haukiputaan Heitto
Tiia Heikkinen B-tytöt kilpasarja Sotkamon Jymy Haukiputaan Heitto
Kiia Heikkinen B-tytöt kilpasarja (C-ikäinen) Sotkamon Jymy Haukiputaan Heitto
Elisa Mehtonen B-tytöt supersarja Ploki Pihtipudas Savonlinnan Ajo
Salla Ryhänen B-tytöt tsemppisarja (C-ikäinen) Turun Urheiluliitto Uimaharjun Kari
Jenni Mähönen B-tytöt tsemppisarja Turun Urheiluliitto Uimaharjun Kari
Veera Kokko B-tytöt, tsemppisarja Kausalan Yritys Valkealan Kajo
Teemu Talvitie C-pojat kilpasarja Puma-Volley Vihdin Lentopallo
Aapeli Paananen C-pojat kilpasarja Puma-Volley Vihdin Lentopallo
Tuomo Kortesuo C-pojat super Raision Loimu Juniorit Ry VaLePa
Niko Tyyskä C-pojat supersarja Puijo Wolley Juniorit ry Pielaveden Sampo
Lassila Veeti C-pojat tsemppi Raision Loimu Juniorit Ry Lempäälän Jyry
Kalle Kemppainen C-pojat tsemppisarja KempeLe Kajaanin Kuohu
Toivo Karttunen C-pojat tsemppisarja Karkkilan Pojat VanLe/BV
Annika Koivuniemi C-tsemppisarja (E-ikäinen) Nurmon Jymy Kauhavan Wisa
Emma Keronen C-tytöt supersarja Joen Juju, C1 joukkue Outokummun Partio
Hieno Hämäläinen C-tytöt tsemppisarja Pieksämäen Tsemppi Rantasalmen Urheilijat
Elsa Merivirta C-tytöt tsemppisarja D-ikäinen) Perniön Sisu Someron Pallo
Emilia Muukkonen D supersarja Savonlinnan Ajo Parikkalan Urheilijat
Iivo Hirvonen D-pojat tsemppisarja Outokummun Partio Liperi Volley
Jade Lehtonen D-tytöt Supersarja Loimaan Jankko Someron Pallo
Janica Katainen E-juniorit Salon Viesti Perniön Sisu
Eino Kohtala F-pojat tseppisarja Kiteen Urheilijat East volley jr
Peetu Parikka F-pojat tseppisarja Kiteen Urheilijat Parikkalan Urheilijat
Sanni Uotila F-tsemppisarja NALE Puma
Seela Liukko F-tsemppisarja NALE Puma
Milla Löytynoja F-tytöt Ylihärmän Junkkarit Alahärmän Kisa
Ksenia Boricheva N22 Ploki Pihtipudas Pieksämäen tsemppi-82

Kumppaneiden bannerit

Pääyhteistyökumppanit

LähiTapiola 2 Visit Rovaniemi Lapin Kansa Santasport

Tilaa uutiskirje

Uutiskirjeemme ilmestyy sähköpostiisi kerran kuussa. Sen tilaus on maksutonta, ja voit perua sen koska tahansa.

Tilaa